LOGO

Na wspornikach tarasowych

Montaż na wspornikach tarasowych wykorzystuje konwencjonalny system “pływających” lub podnoszonych podłóg. Przy tym systemie montażu wszystkie rury i instalacje elektryczne położone pod powierzchnią płyty mogą być sprawdzane w każdej chwili. Umożliwia to natychmiastową dostępność przez proste podniesienie i usunięcie płyty.

Modny, praktyczny i piękny taras wentylowany

Montaż na wspornikach tarasowych jest stosowany głównie na dużych, regularnych powierzchniach, lub na poprzednich okładzinach, jeśli nie wykazują one żadnych oznak infiltracji. Otwarte szczeliny pomiędzy płytami pozwalają na odprowadzanie wody deszczowej do przestrzeni utworzonej pod płytami. Tak więc uzyskuje się płaską, równą nawierzchnię, podczas gdy znajdująca się poniżej warstwa wodoodporna ma wymagane nachylenie (>1,5%) do grawitacyjnego odprowadzania wody deszczowej. Konstrukcja nośna wsporników wykonana jest z polipropylenu z dużą podstawą i zaokrąglonymi krawędziami, w celu uniknięcia uszkodzenia warstwy izolacyjnej. Rozwiązanie to pozwala na łatwy dostęp do sprawdzania elementów i daje praktyczne miejsce dla rur i przewodów.

taras wentylowany na wspornikach stałych
taras wentylowany na wspornikach regulowanych

 

Dane techniczne wsporników:

  • wsporniki zrobione są z materiałów ulegających w 100% recyklingowi
  • odporne na działanie kwasów i zasad
  • odporne na czynniki atmosferyczne
  • odporne na temperatury od -30°c do +120°c

Wspornik stały:

wspornik tarasowy stałytab01

Wspornik regulowany:

wspornik regulowanytab02

wspornik samopoziomujący:

tarasowy wspornik samopoziomującytab03


Uwaga!

Jeśli chcemy użyć 20 mm płyty ceramicznej w instalacjach strukturalnych, projektant i/lub klient powinien dokładnie ocenić wymagania projektu odnośnie technicznych parametrów płyt. W celu uniknięcia ryzyka uszkodzenia lub urazu, producent zaleca: w przypadku montażu w systemie tarasów wentylowanych płyta może ulec złamaniu, jeśli spadnie na nią ciężki przedmiot ze znacznej wysokości. Dlatego też producent zaleca sprawdzenie określonego sposobu użycia przed rozpoczęciem montażu. należy również przestrzegać zamieszczonej poniżej tabeli. W pewnych warunkach wzmocnienie musi być nałożone z tyłu płyt (siatka z włókna plus lub ocynkowana blacha stalowa) dostarczone i zastosowane przez producenta.

 

zasady układania wsporników

W odniesieniu do wszelkich systemów suchego montażu nawierzchni producent zaleca przestrzeganie polskich przepisów i warunków dotyczących obciążeń.

 
Nieprzestrzeganie zaleceń może prowadzić do nieprawidłowego użytkowania produktu oraz spowodować poważne szkody lub obrażenia.

 

Zobacz nasz film instruktażowy