LOGO

Gres drewnopodobny

Gres drewnopodobny bardziej wytrzymały niż jego naturalny pierwowzór

Naturalne drewno od dawna urzeka szlachetnym wyglądem, zróżnicowaną kolorystyką i bogactwem faktur. O ile jednak wewnątrz pomieszczeń ten materiał wykończeniowy można wykorzystywać w dowolnych konfiguracjach, o tyle na zewnątrz nie zawsze sprawdza się on równie dobrze. Dotyczy to szczególnie miejsc narażonych na duże obciążenia, działanie wilgoci, a także zmienne warunki atmosferyczne. Zaliczają się do nich: tarasy, ścieżki ogrodowe, podjazdy garażowe, chodniki, obrzeża oraz wnętrza basenów lub stref rekreacyjnych w ogrodzie.

Naturalne drewno jest jednak zbyt piękne, aby rezygnować z niego na wymienionych wcześniej powierzchniach. Na szczęście nie musimy już tego robić. Doskonałą alternatywą dla niego jest gres porcelanowy z kolekcji EVO_2/E™. Dostępne są w niej płytki gresowe inspirowane wyglądem drewna (tzw. gres drewnopodobny). Płyty te sprawdzą się zwłaszcza w tych przestrzeniach, gdzie potrzebny jest materiał bardzo wytrzymały, praktycznie nienasiąkliwy, mrozoodporny, antypoślizgowy oraz odporny na plamy i zarysowania.

Płytki gresowe, które nawiązują do natury

Gamę motywów drewnopodobnych tworzą trzy grupy produktowe: SIGNATURE, NAU oraz SUNDECK. Każda z nich wyróżnia się spójną kolorystyką i strukturą oraz obejmuje płyty harmonijne pod względem formatu. Możesz w niej znaleźć nie tylko standardowe, kwadratowe zewnętrzne płytki gresowe o wymiarach 60×60 cm, ale także elementy kształtem i rozmiarem nawiązujące do drewnianych desek i paneli. Dzięki takiej różnorodności bez trudu będzie można zaaranżować przestrzeń według indywidualnej koncepcji. Drewnopodobny gres porcelanowy nawet na najbardziej wymagającej przestrzeni stworzy nawierzchnię o pięknym wyglądzie drewna.

Galeria zastosowań

PRODUKTY POWIĄZANE

Płytki gresowe Nau

Płytki gresowe Jurupa